Gorzów Jazz Celebrations Mała akademia Jazzu
Gorzów Jazz Celebrations Mała akademia Jazzu
Wszystkich wydarzeń: 373


29 05 2023
,,Drifter" - Bernarda Maselego, 29.05.2023, godz. 18:30, Aula Gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża (ul. Chopina)
Wyjątkowy projeky promujący płytę Bernarda Maselego ,,Drifter"
(Do południa zagramy koncert  dla uczestników MAJ w roku szkolnym 2021 / 2022 - 2022 / 2023) z gorzowskich szkół średnich: LO nr I, II, III, IV, Elektryk. Koncert ten będzie zamknięciem 19 dwuletniego cykl Małej Akademii Jazzu. Rok szkolny 2023/2024 będzie 38 rokiem działalności najstarszej tego typu nieformalnej działalności edukacyjnej/muzycznej w Europie.)

Spektakularny koncert 10 osobowego zespołu pod wodzą legendy polskiego jazzu Bernarda Maseli, prezentującego materiał z płyty "Drifter" wydanej w prestiżowej serii Polish Jazz Masters! Podczas koncertu jedyny w swoim rodzaju mariaż styli i muzycznych pokoleń wykona bogaty repertuar, w którym oprócz elektrycznego jazzu znajdą się elementy bluesa, rocka, soulu, world music czy hip hopu.

Bernard Maseli – wibrafon elektryczny, kalimba
Beata Przybytek – śpiew
Wojciech Myrczek- śpiew
DJ Eprom – turntablizm
Marek Raduli – gitara elektryczna
Jerzy Główczewski – saksofony
Michał Kapczuk – bas elektryczny, kontrabas
Daniel Soltis - zestaw perkusyjny
Filip Krzysztoporski – instrumenty perkusyjne
Eskaubei – rap

Autorski album Bernarda Maseli „Drifter” ukazał się w serii Polish Jazz Masters. Płyta nie bez kozery nosi tytuł „Włóczęga”. Przez 35 lat swojej działalności scenicznej ten wirtuoz wibrafonu udzielał się w przeróżnych stylistycznie zespołach i projektach (Walk Away, Young Power, Music Painters, Urszula Dudziak, Laboratorium, The Globetrotters, MaBaSo). Wszystkie one mieszczą się o obrębie szeroko pojętego jazzu fusion.

Sala: Aula Gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyza (ul. Chopina, budynek C), godz. 18:30
Bilety - 70 zł
Rezerwować na
bilety@jazzfilary.pl
tel do kontaktu 693 126 915
oraz na
www.kupbilecik.pl, termin aktywacji sprzedaży od 11 maja.

Wpłaty za bilety po wcześniej dokonanej rezerwacji można dokonać przelewem na konto:
Jazz Club Pod Filarami
nr konta: 58 8363 0004 0024 0002 2000 0001 z dopiskiem - Drifter - MAJ
16 05 2023
SLAM POETYCKI, czyli pojedynek na wiersze! 24.06.2023. Godz. 19:00
Szczegóły wkrótce.
15 05 2023
Koncert zespołu O.N.E, 20.05.2023, godz. 19:00
10. Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana
19:00 – Koncert zespołu O.N.E.
Szczegóły na:
mckgorzow.pl/event/furmanka-2023-niech-stanie-sie-wszystko/

Organizator: Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk i Miejskie Centrum Kultury, współpraca Jazz Club Pod Filarami
22 04 2023
"Polish Gentleman's: Wodecki, Zaucha..." - Jacek Szwaj & Mateusz Brzostowski, 22.04.2023, godz. 19:30
Szwaj & Brzostowski” to nowoczesny i nietypowy jazzowy duet.  Brzmienie fortepianu i akustycznej perkusji muzycy obficie wypełniają wokalem i elektroniką.

"Idea powstania programu „Polish Gentelman’s” zrodziła się przypadkiem podczas koncertów instrumentalnych Jacej Szwaj Trio. Bardzo często wychodząc na scenę na tzw, bisy, łamaliśmy konwencję typowego nowocześnie zaaranżowanego jazzu, który na co dzień wykonujemy i przedstawiliśmy publiczności świeże aranżacje znanych polskich przebojów. Zaskoczenie było tym większe, że zaczynałem śpiewać, czego publiczność się zupełnie nie spodziewała:) Owe bisowe eksperymenty tak nam przypadły do gustu, że postanowiliśmy wykorzystać je w zupełnie odrębnym, duetowym projekcie z Mateuszem Brzostowskim. I tak pojawiły się koncerty poświęcone głównie nieżyjącym już nieodżałowanym mistrzom polskiej estrady, od Andrzeja Zauchy i Zbyszka  Wodeckiego poczynając, a kończąc na Krzysztofie Krawczyku. Piosenki zostały nowocześnie przearanżowane z użyciem elektroniki i podane w zupełnie zaskakujący sposób, jak chociażby "Za Tobą pójdę jak na bal", która przybrała formę pięknej ballady. "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Zacznij od Bacha", "Kochać", "Bądź moim natchnieniem", „Jak minął dzień", to tylko niektóre z wielkich przebojów które wybrzmią w klubie." Tekst: Jacek Szwaj

Bilety, cena: 80 zł.
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.


 
14 04 2023
Balázs Bágyi New Quartet (HU), 14.04.2023, godz. 19:30
pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/balazs-bagyi-new-quartet-wystapi-w-kwietniu-na-trasie-koncertowej-w-polsce

Perkusista i kompozytor Balázs Bágyi jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych muzyków węgierskiej sceny jazzowej, działającym na arenie międzynarodowej i prowadzącym własne zespoły przez ostatnie dwie dekady. Będąc członkiem wielu zespołów tworzy muzykę niemal we wszystkich gatunkach, a jego unikalny melodyjny styl gry na perkusji daje złożone doznania muzyczne. Kilkakrotnie koncertował w USA. Jest jedynym węgierskim muzykiem jazzowym, który regularnie gra w Chinach. Jego poprzedni kwartet, istniejący w latach 2004 - 2011, był bardzo ważnym zespołem na węgierskiej scenie ethno-jazz i world music. Muzyka jego nowego kwartetu zawiera mniej folkowych brzmień, brzmi jak dzisiejszy czysty akustyczny jazz oparty na elementach post-bop... (pozostałe informacje w zakładce ,,więcej")

Soso Lakatos - ts (saksofon tenorowy)
Dezső Oláh - p (fortepian)
Péter Oláh - b (kontrabas)
Balázs Bágyi  - dr (perekusja)youtu.be/9aJh3qPmVgE


Bilety, cena: 70 zł. Szkolny/studencki 30 zł.
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.
01 04 2023
TRISTAN (NL), 1.04.2023, godz. 19:30

Najlepsza muzyka z lat siedemdziesiątych przeniesiona do trzeciej dekady XXI wieku.

O muzyce zespołu „Tristan” najtrafniej można powiedzieć, że jest to „stary,dobry acid jazz”. W wykonaniu czołowych europejskich muzyków jazzowych i popowych nabiera ona specyficznego, nowoczesnego brzmienia. Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Jaycilee Teterissa, wokalistki zespołu. Z „Tristanem” łatwo przenieść się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów.

W muzyce „Tristana” przewijają się wprawdzie motywy typowe dla takich grup, jak TOTO, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz (np. Incognito czy Brand New Heavies), ale zyskuje on coraz większe grono fanów swoim wysoko energetycznym groovem oraz wyjątkową jakością kompozycji i aranżacji.

Jaycilee Teterissa - (voc) wokal
Coen Molenaar - (key)instrumenty klawiszowe
Guy Nikkels - (g) gitara
Frans Vollink - (gb) gitara basowa
Sebastiaan Cornelissen - (dr) perkusja

Bilety, cena: 100 zł.
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.

31 03 2023
SLAM POETYCKI, czyli pojedynek na wiersze! 31.03.2023. Godz. 20:00
Po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić wszystkich na slam poetycki!

Zachęcamy do występowania, czytania wierszy, głosowania, komentowania, oklaskiwania – uczestniczenia, jak kto potrafi!
Slam poetycki jest to publiczna rywalizacja poetów-performerów, najczęściej amatorów.
Podczas turnieju slamerskiego publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje autorskich tekstów wykonywanych na scenie przez ich autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepsze z nich.
Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów to według nas przepis na doskonały wieczór!
Każdy turniej jest inny, a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich.
Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć chwałę zwycięzcy i pieniężną nagrodę.

1. Organizatorem turnieju są gorzowscy miłośnicy poezji: Artur Bandelak, Karol Wojdyło i Michał Klimczak
2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną (co najmniej 150 zł). Pieniądze zostaną przekazane w gotówce po zakończeniu turnieju lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju. Dodatkowe nagrody to bilety na koncert, kupony do restauracji.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres gorzowskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu turnieju, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Każdy z uczestników slamu jest ograniczony czasem pojedynczego występu – do ok. 3 minut. Dogrywka to ok. 1 minuta. Dozwolone jest czytanie tekstu z kartki bądź z urządzeń elektronicznych.
7. Uczestniczki i uczestnicy muszą zaprezentować podczas występu własną twórczość.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce, przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
10. Podczas występów nie wolno korzystać z rekwizytów, instrumentów czy podkładu muzycznego.
11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
12. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.
18 03 2023
Adam Bałdych Quintet / Agata Szymczewska - LEGEND, 18.03.2023, godz. 19:00, sala: Teatr
LEGENG - to intrygująca próba re-interpretacji muzyki najwybitniejszego polskiego skrzypka i kompozytora - Henryka Wieniawskiego, którego postać rozpoznawalna jest i ceniona na całym świecie.
Próbę tę podejmuje światowej klasy jazzman, skrzypek-improwizator Adam Bałdych, który zaprosił do współpracy wybitną instrumentalistkę, zwyciężczynię Konkursu im. Wieniawskiego Agatę Szymczewską. Oboje już dziś reprezentują ważny głos w światowej wiolinistyce, zarówno improwizowanej jak i klasycznej, a ich dorobek artystyczny dowodzi o niekwestionowanej pozycji wśród najwybitniejszych instrumentalistów. To niezwykle intrygujące spotkanie dwóch wybitnych skrzypków na granicy muzycznych estetyk bez precedensu !

W ywiadzie dla Jazz Forum Adam Bałdych powiedział ,,Zapraszając Agatę, zapraszam cały świat muzyki poważnej do spojrzenia na swoje dziedzictwo w nowy sposób oraz do otwarcia na improwizację jako język, który mógłby znów stać się czymś oczywistym dla wykonawców i kompozytorów." 
Wiecej informacji w zakładce ,,więcej"

To druga płyta Adama Bałdycha, po płycie POETRY, na którą ponownie zaprosił gorzowskiego muzyk, saksofonistę  Marka Konarskiego. Obaj są wychowankami działającej od 1986 roku w Gorzowie Wlkp. Małej Akademii Jazzu.

Adam Bałdych – skrzypce
Agata Szymczewska - skrzypce
Marek Konarski – saksofon
Krzysztof Dys – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Koncert współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Sala: Teatr w Gorzowie Wlkp.
Bilety - cena: 140 zł., rezerwować na bilety@jazzfilary.pl
tel do kontaktu 693 126 915
oraz na www.kupbilecik.pl od 9 lutego 2023.

Wpłaty za bilety po wcześniej dokonanej rezerwacji można dokonać przelewem na konto:
Jazz Club Pod Filarami
nr konta: 58 8363 0004 0024 0002 2000 0001 z dopiskiem - Legend
17 03 2023
,,Wojciecha J. Burszty przygody z kulturą"..., 17.03.2023, godz. 17:00
„Głos humanisty jest dzisiaj niszową subkulturą wiedzy”

Jazz Club „Pod Filarami” zaprasza w dniu 17 marca o godz. 17 sympatyków humanistyki na spotkanie

"Wojciecha J. Burszty przygody z kulturą"...

Profesora Wojciecha Bursztę będą wspominać jego przyjaciele i byli studenci, którzy opowiedzą o jego pasjach, miłości do piłki, muzyki i szeroko pojętej kultury.

Dla historii gorzowskiej Małej Akademii Jazzu to ważny dzień, gdyż Profesor Burszta jest współautorem książki ,,Jedzie Pan Jazz. Edukacja jazzowa i popkulturowa w perspektywie antropologicznej”, w której opowiada o tym, jak było i jak wygląda praxis nieustannie odnawiającego się i trwającego jej życia.
Spotkanie muzycznie uświetni zespół Marka Konarskiego.

Program:
Paweł Tański – wiersz
Mirosław Pęczak – pasje muzyczne Wojtka
Michał Buchowski – pasje naukowe Wojtka
Andrzej Białkowski - Wojtka książki na marginesie
Michał Rauszer - pasje piłkarskie Wojtka
Piotr Majewski - pasje i praktyki barowo-flaneurowskie Wojtka
Jacek Nowiński – wspomnienia elbląskie
Andrzej Dorobek - charyzma wybitnego intelektualisty i „równego faceta”
Waldemar Kuligowski - fragmenty korespondencji
Marcin Kafar - fragmenty „Umykania”
Mariusz Czubaj - opowiadanie kryminalne

Koncert zespolu Marka Knarskiego w składzie:
Marek Konarski - saksofon
Jacek Szwaj - fortepian
Damian Kostka - kontrabas
Mateusz Brzostowski - perkusja

Rezerwacja miejsc na bilety@jazzfilary.pl
Uwaga: ilość miejsc ograniczonna.
10 03 2023
Irek Głyk VIBES EXPRESSION ft:Piotr Matusik-piano, 10.03.2023, godz.19:30. Support - Solna Band

IREK GŁYK VIBES EXPRESSION feturing Piotr Matusik - piano

Irek Głyk - zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba).
Od roku 2009 Irek Głyk prowadził swój rodzinny zespół  P.I.K., w którym muzykował ze swoimi dziećmi. Na perkusji Patryk Głyk, Irek Głyk-wibrafon i Kinga Głyk-gitara basowa.
W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi, koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej.
Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt: "IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.
Więcej informacji w zakladce "więcej".

Support - Solna Band. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy ulicy, przy której jest Liceum Muzyczne w Poznaniu, do którego uczęszczają członkowie zespołu. Uczniem liceum jest gorzowianin Adam Andruch, który zaprosił do klubu muzyków, z którymi współracuje na co dzień.  
SOLNA Band

Barbara Olech - piano
Maria Rassek - piano
Adam Andruch - perkusja
Marcel Słupiński - perkusja
Franciszek Burandt - saksofon tenorowy
Bartosz Nowaczyk - gitara
Mikołaj Modrzyński - kontrabas

Bilety, cena: 60 zł, szkolny studencki 20 zł
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.

24 02 2023
Skubisz / Lemańczyk Cooperation ft. Mr Krime - Stories about life and love, 24.02.2023, godz. 19:30
SKUBISZ / LEMAŃCZYK COOPERATION - Stories about life and love
Nowy zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie, nieoczywiste kompozycje wybitnego kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza "Eskaubei" dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.

Zespół łączy w swojej formule świat jazzu elektrycznego i akustycznego, muzyczne tradycje i doświadczenia zarówno trójmiejskiej jak i krakowskiej sceny jazzowej oraz poetycką wrażliwość i hip hopowy pazur. Współpraca reprezentantów różnych scen i tradycji muzycznych (Trójmiasto – Kraków – Rzeszów) oraz kilku pokoleń muzycznych generuje wymianę energii i doświadczeń, mających swój wyraz w prezentowanej muzyce, której charakteru nie da się w sposób jednoznaczny sklasyfikować.

Gościerm specjalnym projektun jest Wojciech Mr Krime
(Wojciech Długosz)
- swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku lat 7dmiu od nauki gry na skrzypcach, a później także fortepianie. W pierwszej połowie lat 90tych zainteresował się trochę bardziej nowoczesnymi środkami muzycznej ekspresji, m.in djing, a zwłaszcza turntablism (czyli sztuka wykorzy
Urodził się w 1978 roku w Krakowie jako Wojciech Długosz. W wieku siedmiu lat zaczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Był wierny tym instrumentom przez 12 lat. Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90., był pionierem polskiego turntablismu czyli posługiwania się gramofonem poprzez tworzenie scratchy czy beat jugglingów
(techniki żonglerki bitem) na płycie winylowej.
Jest dwukrotnym mistrzem Europy Wschodniej (2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza, zwyciężył także w pierwszych mistrzostwach Polski ITF (Międzynarodowej Federacji Turntablismu) w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. Kolekcjonuje płyty, prowadzi warsztaty dla młodych adeptów didżejowania.

Piotr Lemańczyk – 6 strunowa gitara basowa, kompozycje
Bartłomiej Skubisz - spoken word, rap, teksty
Tomasz Nowak – trąbka, f/x
Grzegorz Pałka - perkusja  
+
Wojciech Długosz „Mr Krime” – syntezatory


Bilety, cena: 70 zł
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.
 
18 02 2023
Andrzej Zaucha Song Book - Szrom/Paciorek, 18.02.2023, godz. 19:30
Janusz Szrom - wokal, Cezary Paciorek - fortepian, akordeon

Andrzej Zaucha Song Book, to przede wszystkim 3-tomowy śpiewnik, który zawiera pełną twórczość piosenkową jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów – Andrzeja Zauchy. Autorem opracowania jest polski wokalista jazzowy Janusz Szrom.
Recital z piosenkami Andrzeja Zauchy jest doskonałą okazją do podróży w czasie, kiedy to prawdziwi kompozytorzy do spółki z autentycznymi tekściarzami, nierzadko prawdziwymi poetami, tworzyli repertuar dla charyzmatycznych wykonawców. Andrzej Zaucha podczas swojego krótkiego życia (śpiewał w latach 1969-1991) pozostawił po sobie spuściznę 240 utworów premierowych, czyli takich, które zostały dla niego napisane po raz pierwszy wykonane. Ten szokujący kontyngent zaświadcza o niezwykłej pracowitości artysty, jego ponadprzeciętnym talencie, a także miłości do muzyki i do samego śpiewania. „Tak samo wartościowe jest śpiewanie standardów, jak dobre wykonanie piosenek – mówił Zaucha. Standardy z istoty swojej są jazzowe, natomiast w piosenkach jest też coś z jazzu. (JF 2/1988, s. 13).
Janusz Szrom i Cezary Paciorek zapraszają na pełen muzyki, opowieści i anegdot wieczór z piosenkami nieodżałowanego Andrzeja Zauchy, przełożonymi na umiłowany język artystów – język jazzu. Jeśli kochasz dobrą piosenkę jazzową i pamiętasz czasy, kiedy piosenka nie była zestawem przypadkowych słów, ale opowiadała prawdziwą historię, to nie może cię zabraknąć!
Więcej informacji o autorze projektu w zakładce ,,więcej"

Bilety, cena: 80 zł.
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.

27 01 2023
Daryl Strodes Band (USA/PL), 27.01.2023, godz. 19:30
Daryl Strodes jest wokalistą i gitarzystą grającym Blues/R&B/Funk/Jazz mieszkającym w Los Angeles. Przez ostatnie dwie dekady występował na całym świecie i zgromadził szeroką i zróżnicowaną rzeszę fanów. Koncertował w USA, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Daryl był nominowany do dwóch nagród Independent Music Awards, a także do licznych list przebojów w różnych gatunkach. Podczas nadchodzących tras koncertowych w 2023 roku zaprezentuje utwory z nadchodzącej EP-ki, kilka starszych utworów funkowo-soulowych Daryla w nowej odsłonie oraz kilka klasyków bluesa, rocka i r&b. Daryl mieszkając w Los Angeles, kiedy nie jest w trasie, regularnie występuje w słynnej na całym świecie Lighthouse Cafe. Podczas trasy koncertowej w Polsce będą mu towarzyszyć cenieni polscy muzycy:
Bogdan Topolski – gitara
Łukasz Gorczyca - bass
Tomek Dominik – perkusja

Bilety-cena: 100 zł
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.
07 01 2023
Jam Session Anno Domini 2023, 7.01.2023, godz. 19:30
Po pandenicznej przerwie powracamy !!!
To już po raz ósmy (od 2013 roku z dwuletnią przerwą pandemiczną) jam session organizowane przez gorzowskiego saksofonistę Marka Konarskiego.

W nocy z soboty na niedzielę w Jazz Clubu Pod Filarami o godz. 19.30 staną obok siebie przedstawiciele polskiej i europejskich szkół jazzowych; studenci i absolwenci uczelni muzycznych z Poznania, Wrocławia, Bygdoszcz, Katowic, Krakowa, Warszawy, Gdańska oraz Berlina, Odense i Kopenhagi.
Wśród  muzyków są laureaciu polskich i zagranicznych konkursow jazzowych.

Zagrają - lista wystepujących w zakładce ,,Więcej"
Lista będzie aktualizowana.

Bilety, cena: 80 zł, szkolny/studencki 40 zł.
Bilety, rezerwacja na: bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.
03 12 2022
UWAGA!!! Koncert odwołny!!! Będzie zmiana terminu. Morrison Tres (PL) & Christoph Titz (DE), 3.12.2022, godz. 19:30
Morrison Tres (PL) & Christoph Titz (DE) to melodyjny jazz-rock

Piękne i wirtuozerskie brzmienia trąbki jednego z najbardziej cenionych i popularnych niemieckich trębaczy jazzowych, Christopha Titza korespondują z charyzmatycznymi partiami wokalnymi znanego aktora i multiinstrumentalisty, Sambora Dudzińskiego oraz autora ostatniej płyty Maryli Rodowicz, Witka Łukaszewskiego. Wszystko to na tle energetycznych nut instrumentów klawiszowych, gitar, a także perkusji - tej ostatniej w wykonaniu jednego z najlepszych polskich bębniarzy jazzowych młodego pokolenia, Maksa Mińczykowskiego.

Bilety,cena: 80 zł; studencki/szkolny 40 zł
Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl.
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu.
Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu


CHRISTOPH TITZ /trąbka, flugelhorn/
WITEK ŁUKASZEWSKI /wokal, gitara elektryczna, gitara basowa, gitara flamenco, flety, gongi/
SAMBOR DUDZIŃSKI /wokal, instrumenty klawiszowe, saksofon, duduk/
MAKSYMILIAN MIŃCZYKOWSKI /perkusja/

Christoph Titz: https://www.christophtitz.de/
Ten urodzony pod koniec lat 60-tych, pochodzący z Aachen muzyk, należy od początku lat 90-tych do najbardziej rozchwytywanych trębaczy na scenie jazzowej i popowej w Niemczech i w Europie. Debiutował z zespołem Scetches, którego płyty i występy doprowadziły go aż do Festiwalu Jazzowego w Grenoble w 1994 roku, gdzie występował wśród takich gwiazd, jak Cesaria Evora czy Richard Galliano...
Pozostałe informacje o wykonawcach w zakładce ,,więcej"

29 11 2022
Koncert Świąteczny - Filary Jazz Big Band, 29.11.2022, godz. 19:00, sala: Teatr
Filary Jazz Big-Band w repertuarze świątecznym.
Wśród solistów:
Paulina Gołębiowska i Michał Pijewski - wokal
Marek Konarski – saksofon tenorowy
Grzegorz Turczyński – puzon
Tomasz Orłowski - trąbka
Mariusz Smoliński – fortepian
Bandleader – Bartosz Pernal

Bilety: 60 zł; studencki/szkolny 30 zł
Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl.
Lub kupisz bilet na kupbilecik kbq.pl/85553
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. 
26 11 2022
XLVII Konkurs o Klucz do Kariery im. Marka Karewicza 26.11.2022, godz. 19:30
XLVII Konkurs o Klucz do Kariery im. Marka Karewicza
Klucz do Kariery to jeden z najstarszych polskich konkursów jazzowych. Początkowo odbywał się w ramach nieistniejącego już objazdowego festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa, organizowanego przez Oddział Północny PSJ. Dziś tę tradycję od wielu lat kultywuje gorzowski Jazz Club „Pod Filarami”. Mimo upływu prawie półwiecza podstawowe zasady konkursu nie uległy zmianie. W konkursie biorą udział laureaci innych polskich konkursów jazzowych, stąd niekiedy nazwa: festiwal festiwali. Jedynym i nieomylnym jurorem jest publiczność, która głosuje pisemnie na załączonych do biletów kuponach. Nagrodę stanowi nie tylko dyplom i symboliczny klucz do kariery, ale także sława, uwielbienie publiczności i uznanie krytyków.
Konsultant merytoryczny konkursu Marek Konarski.

Bilety stanowią jednocześnie kupony konkursowe, wezmą udział w losowaniu zaproszeń na koncert promujący najnowszą płytę Adama Bałdycha ,,Legend” w gorzowskim teatrze w dniu 18 marca 2023 r. z udziałem skrzypaczki Agaty Szymczewskiej i Marka Konarskiego.

Bilety,cena: 60 zł; studencki/szkolny 30 zł
Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl.
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu.
Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu. 

Wystąpią

Krzysztof Baranowski Trio
Krzysztof Baranowski – kontrabas
Mateusz Kaszuba – fortepian
Shachar Elnatan – perkusja
 
Adam Bławicki Septet
Jan Kantner – saksofon altowy
Piotr Szlempo – trąbka
Jan Chojnacki – trąbka
Adam Bławicki – saksofon tenorowy
Filip Miguła – fortepian
Ion Virlan – kontrabas
Dawid Opaliński – perkusja

Horntet

Robert Wypasek – saksofon tenorowy, sopranowy
Szymon Ziółkowski – saksofon altowy
Bartłomiej Leśniak – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Przewoźniak – perkusja

Szczegóły o zespołąch w zakładcw więcej

11 11 2022
Dustin Arbuckle & The Damnations (USA) - 11.11.2022, godz. 19:30
Przez 15 lat współtworzył roots-rockowe trio Moreland & Arbuckle. Po nagraniu siedmiu albumów i zagraniu niezliczonej ilości koncertów w ponad dwudziestu krajach całego świata, zespół zakończył w 2017 roku działalność, a harmonijkarz i wokalista Dustin Arbuckle stworzył nowy projekt: Dustin Arbuckle & the Damnations.
Muzyka kwartetu (harmonijka / śpiew, gitara, bas, perkusja), określana przez członków zespołu jako „retro roots music” to autorska muzyczna mieszanka, na którą składają się różne stylistyczne wpływy, od Charley’a Pattona, przez The Band do brzmienia wytwórni Stax, od the Allman Brothers Band, przez Johnny’ego Casha do Toma Petty. Jak mówi Dustin, „zespół the Damnations to ogniste, energiczne, rock’n’rollowe uderzenie”.
www.delta.art.pl/artysci/dustin-arbuckle-and-the-damnations/

Dustin Arbuckle – harmonijka / śpiew
Brandon Hudspeth – gitara
Caleb Drummond – bas
Colby Aiken – perkusja

Bilety: 90 zł z rezerwacją miejsca przy stoliku, 40 zł szkolny studencki
Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.

Trasa zespołu w sakładce więcej.
05 11 2022
Luka Mazur Quartet, 5.11.2022, godz. 19:30
„Impresje świętokrzyskie” to autorski projekt inspirowany świętokrzyskim folklorem. Tematy, tak piękne jak nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy, nowatorski sposób, przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę. Na program składają się starannie wybrane i opracowane melodie ludowe oraz kompozycje własne.
Michael Jones - skrzypce, altówka, wokal, instrumenty perkusyjne
Luka Mazur - fortepian, wokal
Max Kowalski - kontrabas elektryczny
Kuba Mazur - perkusja

Bilety: 60 zł, szkolny, studencki 30 zł
Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl.
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu.
Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.  
22 10 2022
Fado projekt SAUDADE, 22.10.2022, godz. 19:30
Program koncertu oparty jest na dwóch filarach. Z jednej strony mamy utwory instrumentalne, pisane bezpośrednio na gitarę portugalską przez największych wirtuozów tego instrumentu : Carlosa Paredesa, Jose Nunesa , Casimiro Ramosa .  Z drugiej zaś strony możemy posłuchać najpopularniejszych pieśni fado, wykonywanych już wcześniej przez wybitne postaci muzyki portugalskiej : Marizę, Anę Mourę,  Amalię Rodrigues. Większość aranżacji koncepcyjnie oparta jest na charakterystycznym brzmieniu portugalskich zespołów grających muzykę fado.  Wykorzystanie klawiszowego syntezatora  pozwala jednak w wielu przypadkach zastosować nowocześniejsze rozwiązania harmoniczne i w konsekwencji uzyskać bardziej współczesne, niepowtarzalne brzmienie, doskonale wpasowujące się w klimat tej muzyki .   
Wykonawcy :
Ola Jas - wokal, Jest finalistką konkursów Nowa Tradycja i Mikołajki Folkowe, oraz Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2019.   W styczniu 2018 r. ukazały się debiutanckie nagrania artystki - efekt współpracy z portugalskim muzykiem  João de Sousa.  W 2019 roku  koncertowała z Dino D'Santiago w ramach Siesty w Drodze, a duet z João de Sousa - „Samba Po Utracie”, znalazł się na jubileuszowej, dwudziestej płycie „Smooth Jazz Cafe” (cały biogram w zakładce,,więcej"
Piotr Lemański - gitara portugalska (biogram w zakładce więcej)
Wiesława Lemańska – instrumenty klawiszowe (biogram w zakładce więcej)

Bilety: 60 zł, szkolny, studencki 30 zł
Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl.
Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu.
Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.  Realizacja: Virtualnetia.com