17.11.2023 – GravelRoad (USA)

Bilety: 90 zł z rezerwacją miejsca przy stoliku, 30 zł szkolny, studencki

Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl

Przy rezerwacji prosimy podać numer telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu. Bilety do odbioru przed koncertem.

__________________________________________

GravelRoad to kwartet z Seattle który od ponad półtorej dekady poszerza muzyczne granice tworząc na styku bluesa w stylu Hill County i cięższych odmian Rock n Rolla własne wyraziste brzmienie. GravelRoad to fuzja ciężkiego gitarowego fuzzu i introspekcyjnych nastrojów, połączonych zarówno w celu zadawania pytań o egzystencję, jak i zapewnienia dobrej zabawy. GravelRoad, w oczekiwaniu swej kolejnej europejskiej trasy, wydaje jesienią ósmy album studyjny, nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez Jacka Endino z ich rodzinnego Seattle.

Album CROOKED NATION jest kontynuacją tego, co rozpoczęły poprzednie wydawnictwa zespołu – MISSISSIPPI TIME (2017) i CAPITOL HILL COUNTRY BLUES (2016). Nowy album, będący trzecią współpracą zespołu z Endino, prezentuje charakterystyczny dla GravelRoad styl w którym partie gitar magicznie splatają się z kołyszącą słuchacza sekcją rytmiczną. Słuchacz ie ma wyjścia, musi dać się ponieść temu nastrojowi, gdyż w każdym dźwięku zagranym przez GravelRoad słychać ich czystą miłość do muzyki i radość z grania (którą też widać na każdym koncercie).

„GravelRoad brzmi jak John Lee Hooker gdyby przystąpił do Black Sabbath. Kto nie chciałby tego usłyszeć?!”
Patrick Wells, Classic Rock Magazine

Zespół GravelRoad tworzą:
Stefan Zilioux – guitar, lead vocals
Jon Newman – guitar, vocals
Joe Johnson – bass, vocals
Marty Reinsel – drums, vocals