Jazz Club

Pod Filarami

Gorzów Wielkopolski

Najbliższe
koncerty i projekty

21 października 2023

Wendt/Laura – Fado (PL, ES)

21.10.2023 – Wendt/Laura – Fado Połączenie brzmienia saksofonu, akordeonu i kontrabasu należy doniecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale siebieprzenikają, tworząc muzyczny collage. Program koncertu w wykonaniu Laury Cubiii oraz saksofonisty AdamaWendta, z towarzyszeniem akordeonu i kontrabasu to głównie kompozycje własne(A. Wendt) inspirowane tangiem, muzyką hiszpańską i jazzową z tekstamiwokalistki – Laury Cubii. […]

Więcej →


Już niedługo


Aktualności

No posts found!

Jazz Club
"Pod Filarami"

Jeden z najstarszych klubów muzycznych w Gorzowie Wlkp., którego początki sięgają 1964 roku. Na jego scenie wystąpiły największe gwizdy polskiego i światowego jazzu. Organizator m.in. Gorzów Jazz Celebration i Małej Akademii Jazzu.

Jazz Club „Pod Filarami” – samorządowa instytucja kultury prowadzona przez miasto Gorzów Wielkopolski. Klub został powołany w drodze uchwały Rady Miejskiej w Gorzowie Wlkp. w lutym 1992. Dyrektorem, a wcześniej kierownikiem Jazz Clubu „Pod Filarami” od początku jego istnienia jako samodzielnej instytucji jest Bogusław Dziekański.