Sala: Aula Akademii Jakuba z Paradyża ul. Chopina

Bilety, cena: 80 zł, szkolny, studencki 40 zł

Rezerwacja biletów na bilety@jazzfilary.pl (skopiuj adres)

lub do kupienia na kupbilecik https://www.kupbilecik.pl/imprezy/143375/Gorz%C3%B3w+Wielkopolski/Filary+Jazz+Big-Band/.

Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego 2024 oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

__________________________________________________________

Achille Succi (IT)

Achille Succi saksofonista i klarnecista basowy skupia coraz większą uwagę krytyków, a nawet bywa zaliczany do grona geniuszy włoskiego jazzu. Jako samouk został laureatem kilku stypendiów, które dały mu szansę na kształcenie się w najważniejszych szkołach (Berklee) i na najlepszych warsztatach i kursach mistrzowskich na świecie (prowadzonych m.in. przez Dave`a Liebmana).

Wśród wielu artystów z którymi współpracował wyliczyć można m.in. Uri Caine`a, Louisa Sclavisa, Ernsta Reijsegera, Pierre`a Dorge`a, Franco D’Andrea. Achille Succi koncertował i brał udział w nagraniu wielu płyt na całym świecie. Nagrał dwa autorskie albumy: 'Shiva’s dance ’ i 'Terra’ oraz jeden w duecie z basistą Salvatore Maiore 'Pequenas flores do inferno’. Dwa kolejne krążki wydał z utworzoną wraz z Fabrizio Puglisi i Alberto Capelli grupą 'Atman’, natomiast z pianistą Christopherem Culpo nagrał płytę 'Fresh Frozen’, na której jako gość specjalny pojawia się słynny tubista Oren Marshall.

Achille Succi ceniony jest również za swą pracę dydaktyczną zarówno w Modenie, jak i w kilku innych włoskich miastach, gdzie prowadzi warsztaty improwizacji i kursy mistrzowskie.

’Kompozycje Succi`ego nacechowane są szarpiącą ucho melodią i pulsującym rytmem, pochłaniającym słuchacza coraz głębiej, niczym cofająca się fala’ – Bill Schoemaker

’Succi to wolny ptak, który bardzo łatwo wpasowuje się w każdą sytuację – od rzewnego piękna do zorganizowanego chaosu’ – Budd Kopman on Allaboutjazz.com.