Bilety, cena: 70 zł, szkolny, studencki 30 zł

Bilety, rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl

Przy rezerwacji prosimy podać nr telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.

_____________________________________________________

„Horn, Lukas i Fernandez to członkowie trio, którzy pragną odtworzyć magiczną atmosferę „brzmienia organo-gitarowych trio” poprzez granie standardów jazzowych oraz własnych oryginalnych kompozycji. To niesłychanie fascynujące brzmienie tego zespołu jest pełne groovu, muzyki soul oraz bluesa.


Trio złożone z takich instrumentów jak gitary, organy oraz bębny jest już uznawane w tradycji jazzu jako „klasyk”. Gitarzyści tacy jak Wes Montgomery, Joe Pass, George Benson, a także wielu innych, zostali wykształceni i przygotowani do gry w triach prowadzonych przez organistów takich jak Jimmy Smith, Richard Holmes lub Lonnie Smith jako sidemeni.
Marcus Horn i Sammy Lukas założyli swój zespół w grudniu 2020 roku, na Corona-Live Stream Project. Perkusista Marcus Horn i pianista Sammy Lukas znali już siebie z innych koncertów, natomiast w  październiku 2023 roku do tego duetu dołączył jeszcze gitarzysta Hugo Fernandez.
Lukas i Horn szlifowali grę na swoich instrumentach za granicą na Uniwersytecie Muzycznym Weimar ,,Franz Liszt”,  gdzie byli nagradzani licznymi stypendiami oraz nagrodami.
Hugo Fernandez ukończył Berklee School Music oraz Uniwersytet w Nowym Orleanie. Dotychczas ma na koncie 5 albumów, a jego muzyka to szeroki wachlarz rozciągający się od Nowo Orleańskiego jazzu aż do współczesnej fuzji.”

Video: Horn&Lukas

Web Marcus Horn: https://www.marcushorn.com/horn-lukas.html