Bilety: 70 zł z rezerwacją miejsca przy stoliku, 30 zł szkolny, studencki

Rezerwacja na bilety@jazzfilary.pl

Przy rezerwacji prosimy podać numer telefonu do kontaktu. Rezerwacja ważna do godz. 19:45 w dniu koncertu.

_____________________________________________

Tomek Żyrmont – Londyński Projekt (PL, GB)

Tomasz Zyrmont to utalentowany pianista jazzowy i kompozytor pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, który zdobył uznanie międzynarodowej publiczności w Wielkiej Brytanii dzięki swoim występom na renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak London Jazz Festival, East European Jazz Festival, Yamaha Music Live oraz Jazz FM Discovery Show.
Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował fortepian jazzowy, a następnie kontynuował naukę w Guildhall School of Music and Drama w Londynie.Tomasz koncertował na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Francji, Belgii, Luksemburga. W Londynie, w którym aktualnie mieszka i tworzy, występował m.in. w siedzibie Parlamentu Brytyjskiego, w klubie jazzowym Ronnie Scott’s, 606 Club, Boisdale oraz Jazz Cafe POSK. Twórczość Tomasza docierała do słuchaczy poprzez wiele rozgłośni radiowych, w tym Jazz FM, Polskie Radio Londyn, Belgrade 202, Radio Jazz.Fm i Near FM Dublin.Jest liderem zespołów Groove Razors, Interphase Quartet, a także autorskiego trio i kwartetu. Z tą ostatnią formacją pojawi się na scenie Jazz Clubu Pod Filarami.Po raz ostatni na swojej rodzimej, filarowej scenie zagrał w 2019 roku wraz z fusionowym projektem Groove Razors, z którym nagrał, jak dotąd, dwa albumy.

4 listopada 2023 roku Tomasz zabrzmi w akustycznym kwartecie, w którego składzie znajdują się rozchwytywani muzycy londyńskiej sceny jazzowej: saksofonista Sean Khan, kontrabasista Kuba Cywiński oraz perkusista Filippo Galli.Kwartet zaprezentuje przede wszystkim autorskie utwory Tomasza skomponowane w ostatnich latach jak również kompozycje jazzowych gigantów. Ten koncert pozostawi silne emocje publiczności na długo.

Tomek piano solo live – YouTube link

Tomek piano studio recording – YouTube link

Tomek & band live – YouTube Link